5 näpunäidet oma lamekatuse talveks ettevalmistamiseks

Talv võib kaubanduslike lamekatuste puhul olla karm, eriti kui te pole selleks valmistunud. Pidev kokkupuude külma, lume ja jääga võib tekitada probleeme, mis võivad avaldada negatiivset mõju kogu hoonele. Seetõttu on kinnisvaraomanikel vaja võtta meetmeid oma investeeringu kaitsmiseks. Selleks on hea mõte lasta kogenud lamekatusemeistritel oma hoone katus puhastada ja üle vaadata – ja seda tuleks teha enne lume tulekut.

1. Puhasta see!

Lamekatused on vastuvõtlikud aastaringselt kogunevatele okstele, lehtedele ja muule prahile. Talveks sinna jättes võivad need põhjustada ulatuslikke kahjustusi, mis võivad nõuda lamekatuse parandamist või raskematel juhtudel täielikku väljavahetamist. Lisaks külmub praht, mille tulemuseks on lume sulamine kauem. Samamoodi külmuvad ka lehed ja muud sügisesed jäänused ning panevad teie katusele liigse ja tarbetu koormuse, eriti kui lumi ja jää hakkavad sulama. Aastaaegade vahetumise ajaks võib see olla saanud märkimisväärseid struktuurikahjustusi, mida on raske kui mitte võimatu parandada.

2. Planeerige ülevaatus

Enne lumesadu algust on oluline võtta ühendust professionaalse lamekatusemeistriga. Nende litsentseeritud inspektor või töövõtja kontrollib teie katust kahjustuste ja kahjustuste suhtes kalduvate piirkondade suhtes. Nad annavad teile teada, milliste valdkondadega tuleb probleemide süvenemise vältimiseks viivitamatult tegeleda. Kui teie lamekatusele hakkab lund ja jää kogunema, võib see kiiresti muuta isegi pisiprobleemid suurteks probleemideks, mis nõuavad nii raha kui ka aega. Mõned asjad, mida teie katusetöövõtja otsib, on järgmised: Roostetanud või pragunenud lahtised  õmblused; Katusemembraanis nähtavad torked; Ebaõnnestunud hermeetikud ja praod tihenduses; Lahtine ümbermõõt või katuse serv; Eraldused ja/või lüngad. Kui nad on hinnangu andnud, esitavad nad projekti maksumuse hinnapakkumise ja prognoosivad, kui kaua see aega võtab.

3. Kontrollige ja puhastage äravoolusüsteemid

Kogu sügise jooksul koguneb teie katusele lehti, oksi, oksi ja muud prahti. Vihmatormid ja talvised tormid võivad kogunenud prahi kaasa võtta teie katuse äravoolusüsteemi. See võib põhjustada ummistuste teket ja vee kogunemist, mis võib ja tekitab probleeme. Kontrollides perioodiliselt katuse äravoolusüsteemi ummistuste suhtes, saate need mured eemal hoida. Prahi ära koristades lasete veel oma kinnistult vabalt ära voolata. See aitab hoida teie lamekatust turvalisena ja kahjustamata.

4. Hinda ümbrust

Kontrollige, kas teie lamekatuse lähedal või kohal on rippuvad puuoksad. Kui on, lõigake need maha, kuna need on ohtlikud. Selle põhjuseks on asjaolu, et lumi ja tugev tuul avaldavad survet okstele, mis võivad katusemembraani murda ja sellesse tungides kahjustada. Nendest vabanedes enne, kui midagi juhtub, saate kaitsta oma katust rebendite ja muude kahjustuste eest.

5. Olge ennetav

Kui lund hakkab sadama, hakkab see lamekatusele kogunema ja muutub aja möödudes raskemaks. See paneb selle surve alla, mis toob kaasa suuremaid probleeme. Sellepärast on oluline olla lumekoristamisel ennetav ja kühveldada maha nii palju kui võimalik. Pidage meeles, et lumi võib üleöö sulada ja külmuda, muutes selle eemaldamise raskemaks. See muudab seal ka töötamise ohtlikuks, kuna jää võib põhjustada libisemist ja kukkumist. Lume kiire eemaldamisega tagate oma katuse konstruktsiooni terviklikkuse ja väldite suuremaid kahjustusi enne nende tekkimist. Need on mõned kõige tõhusamad sammud, mida saate sel talvel oma kaubandusliku lamekatuse kaitsmiseks astuda. Neid järgides võite olla kindel, et teete kõik endast oleneva, et vältida väiksemate probleemide muutumist suurteks. Ja varakult ette valmistades saate vältida katusega seotud hädaolukordi.

Rohkem teemasid katuste kohta

Miks on lamekatused ärihoonete jaoks hea valik?

Miks on lamekatused ärihoonete jaoks hea valik?

Kaalutlused ja hoiatused

Põhjamaa kvaliteed
alates 2007. aastast

16 aasta kogemust

Aadress


Puiestee 2B, Tartu 50303                        

Kontakt


Telefon:+372 51985731
E-post:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.